Rzecznik Prasowy w ogniu pytań

11.01.2012, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

6 grudnia uczniowie gimnazjum nr 23 w Zdrojach gościli Joannę Wojtachę, Rzecznika Prasowego Straży Miejskiej w Szczecinie. Było to pierwsze z serii spotkań prasowych organizowanych przez uczniów w ramach zajęć medialno-dziennikarskich.

Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, które dotyczyły pracy rzecznika prasowego Straży Miejskiej, pytali o pracę i życie osobiste, jak wygląda zwykły dzień pracy rzecznika prasowego. Sporo pytań dotyczyło Straży Miejskiej, jej działania oraz obowiązków jakie ma do wypełnienia w mieście. Pani Joanna za swojej roli wywiązała się znakomicie. Na pytania odpowiadała bardzo rzeczowo i zrozumiale.
Po tym spotkaniu wiemy zdecydowanie więcej o pracy rzecznika prasowego Straży Miejskiej. Nasze wyobrażenie o takiej pracy było zupełnie inne przed wejściem na salę niż po wyjściu z niej. Dowiedzieliśmy się, że to wcale nie jest łatwa praca jak nam się wydawało, nie polega ona tylko na odbieraniu telefonów i zapisywaniu dat w notesie, lecz na prowadzeniu rozmów z mediami, odczytywaniu około 100 e-maili dziennie, odpowiadaniu na nie, przygotowywaniu wystąpień z gruntowną wiedzą z danego tematu.
Tego rodzaju spotkania pozwalają nam poznać specyfikę danego zawodu, jak również przemiany społeczne jakie zachodzą wraz z upływem czasu. (Chciałam tu wskazać, że kilka lat wstecz był to zawód zdominowany przez mężczyzn).

Honorata Kwapińska, kl. Ib

  • Ocena artykułu: 4.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena artykułu: 4.0/5 (3 ocen)

Skomentuj

Znamy Twoje IP (38.107.179.241). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.