Wielki sukces chłopców z SP 37 w Szczecinie

27.06.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W dniach 13 - 15 czerwca 2018 na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu (województwo kujawsko-pomorskie) rywalizowali mistrzowie województw w czwórboju lekkoatletycznym - sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Byli to przedstawiciele szkół podstawowych z całej Polski. W zawodach prawo startu miały zespoły szkolne, które zajęły I miejsce w zawodach wojewódzkich rocznika 2005 i młodsi. Województwo zachodniopomorskie godnie reprezentowała SP 37 w Szczecinie pod opieką trenera Roberta Wojtkowskiego i Artura Jerleckiego.

O zwycięstwie zadecydowała klasyfikacja generalna, będąca sumą punktów zdobytych w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal lub wzwyż oraz w biegu długim. Dziewczęta biegły na 600 metrów, a chłopcy na 1000 m. Nagrodzeni zostali najlepsi startujący w poszczególnych konkurencjach jak i w klasyfikacji czwórbojowej. Wśród nich był Marcel Frąsiak, który w rzucie piłeczką palantową osiągnął rezultat 67 metrów - co dało mu pierwsze miejsce w Polsce a tym samym złoty medal, a cały zespół chłopców z SP 37 wywalczył 5 miejsce w Polsce.
Do czwartego miejsca zabrakło im zaledwie 4 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Dominik Mróz zajął szóste miejsce a Marcel Frąsiak dziewiąte z pośród 84 uczestników.